Haseki Cad. No:20, Aksaray / Fatih / İstanbul

Op. Dr. Mustafa Şener

Op.dr. Mustafa Şener'in Özgeçmişi

1955 Yılında Antakya (Hatay)'da Doğdu. İlk Ve Ortaöğrenimini Tamamladıktan Sonra 1972 Yılında Antakya  Lisesini Bitirdi. Aynı Yıl  Galatasaray İşletmecilik Yüksek Okuluna Girdi. Ertesi Yıl İdeali Olan Tıp Fakültesini Kazanarak 1973 Yılında Girdiği İ.ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 18 Mayıs 1979'da Bitirip Tıp Doktoru Ünvanını Kazandı. Mezuniyetten Hemen Sonra Bezm-İ Alem Vakıf Gureba Hastanesi Cerrahi Kliniğinde Çalışmaya Başladı. İlk Yayınını Burada Yaptı(Cerrahpaşa Tıp Fak.derg.12:66-69,1981/beş Yıllık Atonik Yara Olarak Tedavi Edilen Travmatik Uretero-Gluteal Fistül Olgusu) .

Mart 1981'de   İ.ü. Tıp Fakültesi Genel Cerrahi A.b.d.'nın Tıpta Uzmanlık Sınavını Kazanarak Vakıf Gureba Hastanesindeki Görevinden Ayrılarak Çapa'da Uzmanlık Öğrenciliği Eğitimine Başladı. Burada Bulunduğu Süre İçerisinde (27/03/1981 - 15/07/1985) 1000'e Yakın Ameliyat Ve Biri Yabancı Olmak Üzere 5 Yayın Yaptı. Katıldığı 3 Ulusal Kongreye Yaklaşık 8 Tebliğ Sundu. Temmuz/1985'te Uzmanlık Eğitimi Tamamladıktan Ve Uzmanlık Bitirme Sınavını Başarı İle Verdikten Sonra Genel Cerrah Uzmanı Ünvanını Kazandı Ve Ağustos 1985'te  Vatani Görevini Yerine Getirmek Üzere Askere Gitti.

Bu Arada 1986 Yılında Katıldığı Ankara'da Yapılan Ulusal Cerrahi Kongresinde ; Köpekler Üzerinde Yaptığı "hepatik Pleksus Vagotomisinin Oddi Sfinkteri Üzerine Etkisi" İsimli Çalışmasıyla "hazım Bumin Ödülü"nü Kazandı.askerliğini M.s.b. Çamlıca Askeri Göğüs Hastalıkları Ve Cerrahisi Hastanesinde Tamamlayıp  Kasım 1986'da Zorunlu Hizmet Gereği Ssk Diyarbakır Hastanesindeki Görevine Başladı. 1987 Yılında Tekrar İstanbula Dönerek  Ssk İstanbul  Hastanesine Bağlı Kazlıçeşme Kamu Sağlığı Merkezinde Cerrahi Uzmanı Olarak Çalışmaya Başladı. 1 Yıl Kadar Burada Görev Yaptıktan Sonra 1988 Mart'ında Ssk İstanbul (Samatya) Hastanesine Geçti. Burada Çalışmaya Başladıktan Sonra Samatya Hastanesi Tarihinde Yapılmamış Birçok Ameliyatı Başarı İle Gerçekleştirdi. 2002 Yılında Kazandığı Sınavla Klinik Şef Yardımcısı Olduğu Ana Kadar Geçen Zaman Periodunda Yaklaşık 11 Adet Mezuniyet Sonrası Eğitim Kurslarına Katılarak Cerrahinin Guatr, Meme,mide,kolon Ve Damar Cerrahisi Gibi Özel Alanlarında Kendisini Geliştirdi.  27 Kadar Ulusal Ve Uluslararası Kongreye Katılarak 13 Tebliğ Sundu. Bunlardan "malign Bilier Tıkanıkların Giderilmesinde Wallstent Uygulanması" İsimli Çalışma Nisan 1994 Yılında İzmir/çeşmede Yapılan Xv. Ssk Tıp Kurultayında "en Başarılı Bildiri" Seçildi Ve Juriden Özel Ödül Aldı. Gene Bu Dönem De  12 Kadar Bilimsel Makelesi Çeşitli Bilimsel Ve Sosyal Dergilerde Yayınlandı.

2002-2003 Yılları Arasında 1.cerrahi Kliniğinde Şef Yardımcısı Olarak Çalıstıktan Sonra 2.cerrahi Kliniğinde Şefliğin Boşalması Üzerine 2. Cerrahi Kliniğinin Şefliğine Atanmış Ve Emekli Olup Özel Sektöre Geçtiği 1 Ekim 2007 Tarihine Kadar Bu Görevde Kalmıştır. Bu Süre İçerisinde Aynı Zamanda İstanbul Hastanesinin Başhekim Yardımcılığı Görevini Birlikte Yürütmüş Ve Zaman Zaman Başhekimliğe Vekalet Etmiştir. 2002 İla Hastanenin Sağlık Bakanlığına Geçtiği Şubat 2005 Tarihleri Arasında Ssk Genel Müdürlüğü Cerrahi Danışma Kurulu Üyeliğide Yapmıştır.

S.b.istanbul (Samatya) E.a. Hastanesinde Çalıştığı 19 Yıllık Süre İçerisinde Çoğu Büyük Operasyon Olmak Üzere Yaklaşık 9000'e Yakın Ameliyata İmza Atmış Olan Op.dr.mustafa Şener Özellikle Laparoskopik(Kapalı) Ameliyatları Yapmadaki Ustalığı İle Tanınır. Gene Bu Süre İçerisinde 50'ye Yakın Genel Cerrahi Uzmanı Yetiştirmiş Ve Kendine Özgü Birçok Cerrahi Teknik Geliştirerek Bunları Asistanlarına Öğretmeye Çalışmıştır.

Ulusal Cerrahi Derneği, Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi Derneği, Meme Cerrahisi Derneği, Hepato-Pankretobilier Cerrahi Derneği,kolo-Rektal Cerrahi Derneği, Ulusal Travma Ve Acil Cerrahi Derneği, Rekonstrüktif  Microcerrahi Derneği, İstanbul Cerrahi Derneği Ve Hataylılar Dayanışma Derneği Üyesi Olan Op.dr.mustafa Şener Aynı Zamanda 1988 Yılında Üç Doktor Ve Bir Eczacı Arkadaşı İle Birlikte Sağlık Vakfını Kurmuştur.

1989 Yılında  Sağlık Vakfının Açmış Olduğu Özel Aksa Polikliniğinin Kuruluşunda Önemli Görev Üstlenmiş Olan Op.dr.mustafa Şener ,1991 Yılında Açılan Özel Huzur Hastanesinin Kurucuları Arasında Yeralmış Ve 2006 Yılına Kadar Burada Da Kısmi Zamanlı Olarak Görev Yapmıştır.

Şu Anda Kuruluşuna Katkı Sağladığı  Özel Medipol Üniversitesi Uygulama Hastanesi Olan Nisa Hastanesinde Cerrahi Grup Şefi Olarak Çalışmakta Olan Op.dr.mustafa Şener  Son Yıllarda  Özellikle Laparoskopik Kolon- Rektum Ve Obezite Cerrahisine Yoğunlaşmış Olup, Sürekli  Bu Konularla İlgili Kurslara Ve Kongrelere Katılmaktadır. İngilizce Bilen  Dr.m.şener Evli Olup, 3 Çocuk Ve İki Torun Sahibidir.